Asude Oflaz

07 Ocak 2013

asudeEbe
1955 yılında, Ankara´da doğdum.İstanbulda büyürken öğrenimimi 1974´te Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, Ebe Okulu´ndan mezun olarak bitirdim. Çalışmaya SSK Okmeydanı hastanesinde başladım daha sonra Alman, İstanbul, Şifa, Güzelbahçe, Çevre, Jinemed ve Avusturya Hastanelerinin doğum ve yeni doğan servislerinde çalıştım. Kurucu ve sorumlu hemşire olarak 1993 yılından 2000 yılına kadar Koç Üniversitesi Sağlık Merkezi´nde çalıştım ve emekli oldum.
1992 yılından bu yana "Holistik Tıp"la ilgilenmeye başladım ve pek çok değerli öğretmenden yurt dışı ve yurt içinde ders aldım, kurslara ve seminerlere katıldım. 35 yıllık deneyim ve bilgilerimi; bugün Halk Eğitim Merkezlerinde "sağlık" öğretmenliği ve 2007 yılında kurduğum Hamile Okulu´nda, bebek bekleyen anne ve baba adayları ile paylaşma hayallerini gerçekleştiriyorum.

Elvan Alkan

16 Ocak 2013

elvan alkanAile Dizimi Terapisti

1968 Trabzon doğumlu. ODTÜ Eğitim Fakültesi Matematik Bölümü mezunu. 21 yıldır özel okullarda matematik öğretmeni olarak çalışmaktadır. Zorlu bir çocukluğun izlerinden arınmak isteği onu psikoloji, felsefe ve beynin işleyişini anlamaya yöneltmiştir. Katıldığı TA 101, NLP, EFT, Kuantum Düşünce Teknikleri, Dikşa, Reiki, Rüya Çözümleme, Vipassana Meditasyonu gibi çalışmalar içsel yolculuğunun kolaylaştırıcıları oldular. Aile Dizimini ilk 2006 yılında Halise Baydar'la tanıdı. Dizimlerde aldığı temsiller ve aile diziminin açılması, aile fertleriyle yaşadığı kronikleşmiş problemleri nasıl olumlu yönde değiştirdiğine tanık oldu. Ve 2007 yılında Dr. Mehmet Zararsızoğlu'nun eğitim grubuna katılmaya karar verdi. 4 yıl süren "Aile Dizimi Terapisti" eğitimini tamamlayan Elvan Alkan, yaşam ırmağıyla akmanın beceri ve zevkini deneyimledi. Yaşamdan aldığını yaşama aktarmak yoluyla denge bulmaya inanan Elvan Alkan, öğretmenliğinin yanı sıra bireysel ve grup terapileri ile yolculuğunuzda size eşlik etmeye hazırdır.

Fatma Korkmaz

07 Ocak 2013

fatma korkmazHemşire
İlkyardım Eğitmeni
Doğum Tarihi: 01.01.1966
Medeni Durum: Evli, 2 Çocuk Annesi
1980–1984 Hacettepe Üniversitesi, Hemşirelik Koleji, 1992–1994 A.Ö.F. Hemşirelik Ön Lisans Bölümü
2009–2010 Atatürk Üniversitesi, Hemşirelik Lisans Bölümünü bitirdi.
1984–1992, Hacettepe Üniversitesi Psikiyatri Kliniği Hemşireliği, 1988–1994 Türk Hemşireler Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, 1992–1994 Ankara Büyükşehir Belediyesi, Sağlık Daire Başkanlığı, Aile Planlaması ve Önder Kadın Projesinde Hemşirelik ve Saha Denetçiliği, 1995–1996 İzmir Asker Hastanesi Ortopedi Kliniği Hemşireliği, 1997–2000 Van Asker Hastanesi, Acil Servis, Dahiliye, Kadın Doğum ve Genel Cerrahi Birimleri Hemşireliği, 2001–2003 Ankara Kırkkonaklar Sağlık Ocağı Hemşireliği, 2004–2007 Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü, Bulaşıcı Hastalıklar Şubesi Enfeksiyon Kontrol ve Aşı Uygulamaları Denetçiliği, 2007–2009 İstanbul Beşiktaş, Şaban Gündeş Sağlık Ocağı, Ana Çocuk Sağlığı, Aile Planlaması ve Aşı Uygulamaları Hemşireliği.

2009´dan beri Tamamlayıcı Tıp Teknikleri eğitimi ve İlk Yardım Eğitmenliği eğitimlerini birlikte tamamladı. Şimdi Hamile Okulu´nda "Anne ve Babalara Bebek ve Çocuk İlk Yardım" eğitimini vermektedir.

Haluk Otman

10 Ocak 2013

haluk-otmanDoğal Terapi Uzmanı
İleri Masaj Teknikleri Eğitmeni
Doğal Terapiler Uzmanı ve İleri Masaj teknikleri Eğitmeni Haluk Otman 1976 yılında İstanbul'da doğdu. 2000 yılında Marmara Üniversitesi Güzel sanatlar Fakültesi İç Mimarlık bölümünü bitirdi. Üniversite yıllarında kendisini dokunsal yetenekleri ile tanıştıran Dr. Hakan Eraltan dan (Akupunktur ve manuel terapi uzmanı) ilk Masaj, Beden okuma, Kulak masajı, Kupa tedavisi, Refleksoloji eğitimlerine başladı. Bu dönemde Dr. Ahmet Hamdi Turgut Tıp enstitüsünden Uluslararası Masör diploması aldı ve daha sonra bu çalışmalarını genişleterek Doğal Terapiler Uzmanı İpek Çaldemir ile Tay masaj, Tay ayak masajı, sıcak taş terapisi, Hint baş masajı, Aromaterapi konularında çalıştı,SPA bünyesinde hizmet verdi.. Bu dönem de tanıştığı pek çok uzman ile çalışmalar yaptı. Beden mekaniği, kleenter psikolojisi bedensel psikoloji konularında ilerledi. Ağrı ve ağrı terapileri konularında çalışmalar yaptı. Beden okuma tekniği eşliğinde Uzmanlaştığı tüm terapi metodlarını biraraya getirerek, tescil ettirdiği Ruhsal Dokunuş Terapisini oluşturdu. 2005 yılından bu yana Doğal Terapiler Uzmanı / İleri Masaj Teknikleri Eğitmeni olarak pek çok eğitim, seminer, yayımlanmış makale ve çalışmalarda bulundu. bu çalışmaları ile moskova üniversitesi hastanesinden davet aldı.. son dönem de özel seanslara ağırlık veren ,Masaj terapisinin Dokunsal bir ruhsal iletişim olduğuna inanan uzman seans ve eğitimlerini bu anlayış ile sürdürmekte, her iki durumda da asıl amacın kişinin kendi gücü ile tanıştırılması olduğuna inanmaktadır.. İnsana inanmaktadır...

Murat Özkaya

16 Ocak 2013

murat ozkaya dans eğitmeniDans Eğitmeni

1978 yılında İstanbulda doğan Murat ÖZKAYA 1999 senesinde ilk üniversitesi olan Eşkişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini kazandı ve 2003 yılında mezun oldu. 2000 yılında Bolu'da yaşanan deprem felaketi sonrasında SHEÇEK ve UNISEF tarafından gerçekleştirilenEnfanst Du Monde Dünya Çocukları İnsan HaklarınıKoruma Animatörlük Sertifikalı Eğitim Programına katıldı. Sertifikasını aldıktan sonra depremzede çocukların sosyal hayata kazandırılması ve aktifleşmesi doğrultusunda sosyal etkinlik derslerinin yanında dans eğitimleri de vermeye başladı. Murat ÖZKAYA'nın hobi olarak yaptığı dansı, işin eğitmenlik kısmının önemini ve değerini de bilerek meslek olarak seçmesinde UNISEF' in büyük rolü olmuştur. 13 yılı aşkın bir süreyle çocuklara ve yetişkinlere eğitim vermenin gururunu yaşıyor.

 

Okuduğu dönemlerde diğer yandan dans çalışmalarına devam eden Murat ÖZKAYA'nın hobi olarak başladığı dans kariyeri, işletme fakültesinden hemen sonra başladı. 2004 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi Müzik ve Sahne Sanatları Bölümü Modern Dans Ana Sanat Dalı'nın açmış olduğu yetenek sınavını kazanarak hobi olarak başladığı dansı mesleği haline getirdi. Akademik kariyerini 2010 yılında tamamladı. Çok sevmiş olduğu danskariyerinde birçok yerli ve yabancı eğitmenden dans dersleri aldı ve dans projelerine katıldı. Şimdi hayalleri doğrultusunda dans performansını, dans kültürünü ve dans tekniğini geliştirip başarılı bir koreograf olma yolunda emin adımlarla çalışmalarına devam ediyor. 2010 yılında dans çalışmalarına ve eğitimlerine sistemli olarak devam edebilmek için Murev Sanat Merkezi ve Dans Stüdyosunu kurdu. Murat ÖZKAYA dans çalışmalarına ve eğitimlerine kurmuş olduğu sanat merkezinde, birçok sosyal aktivite merkezlerinde ve eğitim kurumlarında eğlenerek öğrenme ilkesini benimseyerek devam etmektedir.
Dans, sosyal yaşamın içinde birçok kişiyi birbiriyle buluşturan ve kaynaştıran özgün olabildiği gibi serbest bir stile ve gelişime sahiptir. Özellikle modern dans gelişime ve değişime açık olması nedeniyle yorumlamayı, sorgulamayı,olayların nedenini, nasılını kişinin kendisine bırakan, sağlam bir teknik isteyen özgür bir danstır. İşte bu sebeple "MODERN DANS" sizsinizdir.

 

KATILDIĞI PROJELER:

5 (Julia RİHTER) 2008
BAĞLANTI (Murat ÖZKAYA) İstanbul Dance Camera Film Festivali 2009

Hakkımızda

 

hamile okulu logo

İLETİŞİM